Partneři
Únor 2017: V této rubrice nic nového.. Snad že je možno sledovat facebookové stránky našeho ústředí, kde jsou informace o spoustě akcí společných s dalšími partnerskými ženskými organizacemi, a to i zahraničními.
Květen 2015:
Našimi partnery v Jihomoravském kraji jsou mnohé obecní úřady a Úřady práce, které s námi spolupracují na projektech pro ženy.
Dalším významným partnerem je ANNO JmK, nově Asociace neziskových nestátních organizací JmK. Viz www.annojmk.cz . Prostřednictvím členství krajské předsedkyně ve výboru ANNOJmK se daří prosazovat pomalu, ale jistě i ženské otázky.
Podívejte se na stránky sdružení Ženy50 www.zeny50.cz .
Máme hodně společného, hlavně problém nezaměstnatelnosti žen po padesátce. Klubovnu, kam by bylo možno zajít na kafíčko či čaj a kus řeči, kde by se mohly sejít pletařky a milovnice jiných ručních prací, ale i účastnice kurzů a seminářů, se jim podařilo prosadit. Bohužel problém obecného uznání, že existují specificky ženské problémy, platí i pro jejich práci.
Velice si vážíme partnerství se Sdružením obrany spotřebitelů Jihomoravského kraje www.asociace-sos.cz/ se sídlem v Brně na Mečové 5 - zadní vchod do Staré radnice, od Velkého špalíčku. Nedejte se šidit, klamat, vydírat.. a zajděte se poradit. Najdete tam mladé právníky, kteří se Vám zdarma a s chutí věnují.
Lépe je ohlásit se předem, aby byl přítomen ten správný specialista.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Minulost - bohužel:
V městě Brně si budujeme tzv.genderplatformu - zástupkyně ženských organizací působících v Brně se čas od času scházejí, aby si ujasňovaly, co mají společné a kde ženy jako takové "bota tlačí". Dostaly možnost spolupracovat v pracovní skupině "Rodina s dětmi" komunitního plánování sociální oblasti . Bereme to jako začátek dobré spolupráce s Magistrátem města Brna v ženských otázkách. Snad za všechny odkaz na sekci "Ženská práva jsou lidská práva" hnutí Nesehnutých www.zenskaprava.ecn.cz a ww.gendernora.cz .
Poznámka z února 2009: Bohužel, genderplatforma se rozpadla. Částečně je na vině pracovní zaneprázdněnost původních iniciátorek setkání z Nesehnutých, částečně platnost zákona 108/2006 o sociálních službách, která oddělila ženské organizace orientované vysloveně na sociální problémy žen -Anabell, Magdalenium apod. (tam si musely ženy udělat registrace sociálních služeb, aby vůbec mohly existovat) od organizací s "širším záběrem".
Únor 2010: Sláva! Genderplatforma v Brně se nerozpadla, jen je nás míň.
Podívejte se na program společných oslav 100. výročí existence Mezinárodního dne žen: MDZ2010.pdf